Inauguracja akcji Inauguracja akcji

UKŁADAMY KILOMETRY DOBRA! PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!
 
1 marca w godz. 11.00 – 13.00 w Galerii Jeziorak w Iławie odbędzie się inauguracja ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej KILOMETRY DOBRA, w której bierze udział Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie. Kampania ma na celu pozyskanie środków finansowych na rehabilitację najmłodszych dzieci od 0 do 3 r.ż. oraz doposażenie rewitalizowanej hali przy ul. Jasielskiej, w której PSONI Koło w Iławie będzie prowadziło Centrum Aktywności Społecznej i Zawodowej osób niepełnosprawnych. Finał KILOMETRÓW DOBRA, połączony z próbą bicia Rekordu Guinnessa, będzie miał miejsce 3 czerwca podczas Miejskich obchodów Dnia Dziecka.
 
Prowadzona przez 3 miesiące akcja polega na pozyskiwaniu pieniędzy wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki publiczne w centrach handlowych, szkołach, przedszkolach i parafiach, przez strony internetowe, aukcje, koncerty, imprezy charytatywne itp. Zebrane środki finansowe są gromadzone na indywidualnym rachunku każdej organizacji, a kwota jest na bieżąco aktualizowana i upubliczniana na stronie internetowej kampanii Kilometry Dobra. W dniu finału 3 czerwca, całą zebraną kwotę wypłaca się z banku w monetach jednozłotowych, przykleja na taśmę i układa na placach i rynkach podczas lokalnych festynów Dnia Dziecka. W ten sposób powstają tzw. Kilometry Dobra. Wszystkie organizacje z danego kraju, biorące udział w kampanii, sumują długość zebranych Kilometrów Dobra i podejmują przy tym próbępobiciaRekordu Guinnessa,który obecnie należy do Austriaków i wynosi 75,2 km.
W bieżącym roku będzie miała miejsce V edycja kampanii, ale PSONI Koło w Iławie jest debiutantem w jej organizacji. Jako że jedyną szansą na osiągnięcie zakładanego celu jest zaangażowanie się w akcję wielu osób, środowisk, organizacji i podmiotów, którym bliskie są cele stawiane przez PSONI Koło w Iławie, kampania opiera się na lokalnej KOALICJI DOBRA wokół prowadzonej akcji, do której już przystąpiło wiele środowisk, instytucji z terenu miasta i okolic, ale których grono z pewnością będzie się jeszcze poszerzało! Samą inaugurację kampanii KILOMETRY DOBRA wesprą:
  • „Tęczowa Kraina” z Iławy - atrakcje dla dzieci,
  • Chór „VIVAT” Uniwersytetu Trzeciego Wieku - występ (dyrygent Alicja Szymańska, akompaniament Wojciech Szymański),
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie – gra wielkoformatowa Wielkie Szachy
W organizacji inauguracji pomogą także Iławskie Centrum Kultury oraz Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Iławie. Podczas akcji będzie prowadzona zbiórka publiczna na wskazany przez PSONI Koło w Iławie cel („Dzieciaki w potrzebie” nr 2018/760/OR):
- Zależy nam na tym, aby poprzez odpowiednią pomoc w kluczowych dla rozwoju dziecka pierwszych trzech latach życia, zapobiegać niepełnosprawności. Jest to możliwe przy wsparciu specjalistów tj.: lekarz pediatra, fizjoterapeuta, psycholog, logopeda i in.Chcemy także wprowadzić nowe, niedostępne dotąd w naszym mieście formy rehabilitacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Wymaga to jednak odpowiedniego i bardzo kosztownego wyposażenia specjalistycznych pomieszczeń i gabinetów, które będą się mieściły przy nowo powstającym, rewitalizowanym przez Gminę Miejską Iława, budynku przy ul. Jasielskiej. – podkreślają przedstawiciele iławskiego Koła PSONI.
 
Akcja dobroczynna KILOMETRY DOBRA na rzecz PSONI Koło w Iławie otrzymała także patronaty honorowe. Do Kapituły Honorowej kampanii należą:
Starosta Powiatu Iławskiego  Marek Polański
Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński
Burmistrz Miasta Iławy Adam Żyliński
Proboszcz Parafii Brata Alberta w Iławie  Ks. kan. Marian Florek
Zarząd i Właściciele Szynaka Living Alina i Jan Szynaka,
których reprezentuje Prezes Zarządu Dariusz Miśtal
Prezes Zarządu Ośrodka Zdrowia Rodzina Sp. z o.o. Roman Żuralski

Iławską akcję będą także promować Ambasadorzy:
Marta Chodorowska aktorka
Jarosław Boberek  aktor
Miłosz Jankowski   wioślarz, mistrz świata na ergometrze (2012), olimpijczyk z Rio de Janeiro (2016)

Patronat medialny
Info Iława
Meloradio
 
JAK MOŻNA WZIĄĆ UDZIAŁ W KILOMETRACH DOBRA?
W okresie od 1 marca do 3 czerwca należy:
1.      odwiedzić stronę http://www.kilometrydobra.pl/,
2.      w Edycji 2018 odszukać naszą organizację (PSONI Koło w Iławie) i…
3.      kliknąć „WPŁAĆ” (dalej postępować, jak przy zwykłych przelewach internetowych).

lub wrzucić dowolną kwotę do puszki „Dzieciaki w potrzebie”. Grupę wolontariuszy z puszkami w każdy piątek będzie można spotkać na ternie miasta.

Bardzo liczymy na Państwa hojność i już DZIĘKUJEMY za każdą przekazaną kwotę.
 
  
  
 
 


dodano 2018-03-02

Rozlicz PIT z PITax.pl